ma tantsin vihmas, ma tantsin tuules

Nädalavahetusel Kadriorgu jalutama tulles astuge sisse Eduard Vilde muuseumisse (Roheline Aas 3) – ülemise korruse galeriipinnal on võimalik vaadata näitust “Naerdes läbi vihma ja päikese” (kuraator Piret Meos).

Näha saab vihma- ja päevavarjusid 20. sajandi algusest kuni tänase päevani. Vanim vari, mille mina saalidest leidsin kandis dateeringut 1900 ja oli toona populaarsest meretemaatikast kantud. Oma panuse on andnud erinevate elualade tuntud persoonid – näha saab nende (mõnikord eluvõitlusest ja tuulest üsna räsitud) vihmavarjusid ja sinna juurde lugusid, mida nad konkreetse sirmi või varjude kohta üldisemalt räägivad. Luuletusi on ka – erinevate eesti autorite värsid vihma teemadel, mõned tuttavamad, mõned avastamisrõõmu pakkuvad.

Kujundus on lahendatud lihtsalt ja koduselt. Mis ei tähenda, et see oleks küündimatu. Seintele on joonistatud vihmaveetorud ja veetünnid. Kujunduse parim osa on piimjale kilele kantud luuletused kõlkumas hajutatult erineva pikkusega nööride otsas – kõnniks nagu luulesaju all 🙂 Põrandale kleebitud loigud jätavad ehk kõige isetegevuslikuma mulje – need mõjuksid väga hästi suuremalt distantsilt vaadates, näitusesaalis sellest üle kõndides illusioon natuke hajub.

Nii et läheduses asuvate muuseumite kõrgele kunstile vahelduseks ka midagi elulist, proosalist isegi, aga värvilist ja muhedalt kujundatut.

Imetleda saab K-E 11-18.

Published in: on 31. okt. 2009 at 17:00  Lisa kommentaar  

The URI to TrackBack this entry is: https://susapesa.wordpress.com/2009/10/31/ma-tantsin-vihmas-ma-tantsin-tuules/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: